wpgooglemaps - en to sr_RS translation catalogue (868 entries)

en: (Tick this if you want to open your links in a new window)
sr_RS: (podebljajte ovo ako želite da otvorite svoje linkove u novom prozoru)

en: <a target="_BLANK" href="https://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&amp;utm_medium=link&amp;utm_campaign=behaviour-bounds-atlas-novus">
    							Edit behaviour</a> with the Pro version. Support and updates included forever
sr_RS: Nabavite ostatak naprednih karakteristika sa Pro verzijom<a href="http://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&utm_medium=link&utm_campaign=advanced">$39.99 once off</a>. Podrška i updateovi su uključeni zauvek

en: <a target="_BLANK" href="https://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&amp;utm_medium=link&amp;utm_campaign=behaviour-marker-atlas-novus">
    							Edit behaviour</a> with the Pro version. Support and updates included forever
sr_RS: Nabavite ostatak naprednih karakteristika sa Pro verzijom<a href="http://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&utm_medium=link&utm_campaign=advanced">$39.99 once off</a>. Podrška i updateovi su uključeni zauvek

en: <a target="_BLANK" href="https://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&amp;utm_medium=link&amp;utm_campaign=behaviour-polygon-atlas-novus">
    							Edit behaviour</a> with the Pro version. Support and updates included forever
sr_RS: Nabavite ostatak naprednih karakteristika sa Pro verzijom<a href="http://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&utm_medium=link&utm_campaign=advanced">$39.99 once off</a>. Podrška i updateovi su uključeni zauvek

en: <a target="_BLANK" href="https://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&amp;utm_medium=link&amp;utm_campaign=behaviour-user-loc-atlas-novus">
    							Edit behaviour</a> with the Pro version. Support and updates included forever
sr_RS: Nabavite ostatak naprednih karakteristika sa Pro verzijom<a href="http://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&utm_medium=link&utm_campaign=advanced">$39.99 once off</a>. Podrška i updateovi su uključeni zauvek

en: <a target="_BLANK" href="https://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&amp;utm_medium=link&amp;utm_campaign=directions">
    						Enable directions</a> with the Pro version for only $39.99 once off. Support and updates included forever
sr_RS: Nabavite ostatak naprednih karakteristika sa Pro verzijom<a href="http://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&utm_medium=link&utm_campaign=advanced">$39.99 once off</a>. Podrška i updateovi su uključeni zauvek

en: <a target="_BLANK" href="https://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&amp;utm_medium=link&amp;utm_campaign=directions-atlas-novus">
    							Enable directions</a> with the Pro version for only $39.99 once off. Support and updates included forever
sr_RS: Nabavite ostatak naprednih karakteristika sa Pro verzijom<a href="http://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&utm_medium=link&utm_campaign=advanced">$39.99 once off</a>. Podrška i updateovi su uključeni zauvek

en: <a target="_BLANK" href="https://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&amp;utm_medium=link&amp;utm_campaign=integrations-atlas-novus">
    							Enable integrations</a> with the Pro version. Support and updates included forever
sr_RS: Nabavite ostatak naprednih karakteristika sa Pro verzijom<a href="http://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&utm_medium=link&utm_campaign=advanced">$39.99 once off</a>. Podrška i updateovi su uključeni zauvek

en: <a target="_BLANK" href="https://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&amp;utm_medium=link&amp;utm_campaign=iw-style-atlas-novus">
    							Change styles</a> with the Pro version. Support and updates included forever
sr_RS: Nabavite ostatak naprednih karakteristika sa Pro verzijom<a href="http://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&utm_medium=link&utm_campaign=advanced">$39.99 once off</a>. Podrška i updateovi su uključeni zauvek

en: <a target="_BLANK" href="https://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&amp;utm_medium=link&amp;utm_campaign=store-locator-fields-atlas-novus">
    							Edit fields</a> with the Pro version. Support and updates included forever
sr_RS: Nabavite ostatak naprednih karakteristika sa Pro verzijom<a href="http://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&utm_medium=link&utm_campaign=advanced">$39.99 once off</a>. Podrška i updateovi su uključeni zauvek

en: API Key required
sr_RS: WP Google Maps

en: About WP Go Maps
sr_RS: WP Google Maps

en: Above Map
sr_RS: Sačuvati mapu

en: Action
sr_RS: Akcija

en: Actions
sr_RS: Akcija

en: Add
sr_RS: Dodavanje

en: Add Beautiful Marker Listings
sr_RS: Marker Listing postavke

en: Add Beautiful Marker Listings
    			</a> 
    			to your maps with the Pro version for only $39.99 once off. Support and updates included forever.
sr_RS: Nabavite ostatak naprednih karakteristika sa Pro verzijom<a href="http://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&utm_medium=link&utm_campaign=advanced">$39.99 once off</a>. Podrška i updateovi su uključeni zauvek

en: Add Category
sr_RS: Dodati novu kategoriju

en: Add Circle
sr_RS: Dodati marker

en: Add Field
sr_RS: Dodati marker

en: Add Heatmap
sr_RS: Dodati novu kategoriju

en: Add Label
sr_RS: Dodati marker

en: Add Map
sr_RS: Dodati marker

en: Add Marker
sr_RS: Dodati marker

en: Add New
sr_RS: Dodati novo

en: Add New Category
sr_RS: Dodati novu kategoriju

en: Add Point
sr_RS: Dodajte polyline

en: Add Polygon
sr_RS: Dodati Polygon

en: Add Polyline
sr_RS: Dodati  Polyline

en: Add Rectangle
sr_RS: Dodati marker

en: Add Waypoint
sr_RS: Dodajte polyline

en: Add a Circle
sr_RS: Dodati marker

en: Add a Marker Category
sr_RS: Dodati marker kategorije

en: Add a Polygon
sr_RS: Dodati Polygon

en: Add a Polyline
sr_RS: Dodati  Polyline

en: Add a Rectangle
sr_RS: Dodati marker

en: Add a new Circle
sr_RS: Dodati marker

en: Add a new Heatmap
sr_RS: Dodati novu kategoriju

en: Add a new Marker
sr_RS: Dodati marker

en: Add a new Polygon
sr_RS: Dodati novi Polygon

en: Add a new Polyline
sr_RS: Dodati novi Polyline

en: Add a new Rectangle
sr_RS: Dodati marker

en: Add advanced markers
sr_RS: Dodati unapredjene markere

en: Add any image overlay to your map!
sr_RS: Dodati custom markere vašoj  mapi!

en: Add categories to your markers
sr_RS: Dodati detaljne informacije vašim markerima!

en: Add circle
sr_RS: Dodati marker

en: Add custom icons to your markers!
sr_RS: Dodati detaljne informacije vašim markerima!

en: Add custom markers to your map!
sr_RS: Dodati custom markere vašoj  mapi!

en: Add detailed information to your markers for only
sr_RS: Dodati detaljne informacije za vaše markere za samo

en: Add detailed information to your markers with our Pro version!
sr_RS: Dodati detaljne informacije za vaše markere za samo

en: Add detailed information to your markers!
sr_RS: Dodati detaljne informacije vašim markerima!

en: Add different marker icons, or your own icons to make your map really stand out!
sr_RS: Dodati različite marker ikone , ili svoje ikone da bi vam se mapa isticala!

en: Add heatmaps
sr_RS: Dodati novu kategoriju

en: Add heatmaps to your map!
sr_RS: Dodati custom markere vašoj  mapi!

en: Add heatmaps with our Pro version
sr_RS: sa Pro verzijom

en: Add image overlays to your map!
sr_RS: Dodati custom markere vašoj  mapi!

en: Add marker
sr_RS: Dodati marker

en: Add more features with our Pro add-on
sr_RS: Novo za WP Google Maps?

en: Add titles, descriptions, HTML, images, animations and custom icons to your markers.
sr_RS: Dodati custom ikone, naslove, opise, pictures i linkove za markere sa

en: Add your own
sr_RS: Dodati marker

en: Add your own marker
sr_RS: Dodati marker

en: Adding
sr_RS: Dodavanje

en: Additional filter controls!
sr_RS: Onemogući  Pan kontrole

en: Address
sr_RS: Adresa

en: Address/GPS
sr_RS: Adresa/GPS

en: Advanced
sr_RS: Unapredjeno

en: Advanced Custom Fields
sr_RS: Unapredjene opcije

en: Advanced Map Settings
sr_RS: Unapredjene postavk mape

en: Advanced Marker Listing
sr_RS: Unapredjene postavk mape

en: Advanced Markers
sr_RS: Dodati unapredjene markere

en: Advanced Options
sr_RS: Unapredjene opcije

en: Advanced Settings
sr_RS: Unapredjene postavk mape

en: Advanced Settings:
sr_RS: Unapredjene postavk mape

en: Advanced Table
sr_RS: Unapredjeno

en: Advanced behaviour features.
sr_RS: Dodati unapredjene markere

en: Advanced options
sr_RS: Unapredjene opcije

en: Advanced table
sr_RS: Unapredjeno

en: Affect Radius
sr_RS: Radius

en: Airtable
sr_RS:  ID tabela fuzije

en: Airtable URL
sr_RS:  ID tabela fuzije

en: All
sr_RS: Sve

en: All Categories
sr_RS: Kategorije

en: All Maps
sr_RS: Sve mape

en: All maps
sr_RS: Sve mape

en: Allow Categories
sr_RS: Kategorije

en: Allow Descriptions
sr_RS: Opis

en: Allow Images
sr_RS: Uploaduj sliku

en: Allow users to add a description?
sr_RS: Dozvoliti korisnicima da izaberu marker kategoriju?

en: Allow users to add a link to markers?
sr_RS: Dozvoliti korisnicima da izaberu marker kategoriju?

en: Allow users to filter by category?
sr_RS: Dozvoliti korisnicima da filtriraju po kategoriji?

en: Allow users to select a marker category?
sr_RS: Dozvoliti korisnicima da izaberu marker kategoriju?

en: Allow users to share marker links
sr_RS: Dozvoliti korisnicima da izaberu marker kategoriju?

en: Allow users to upload images?
sr_RS: Dozvoliti korisnicima da izaberu marker kategoriju?

en: Allow users to use their location as the starting point
sr_RS: Dozvoliti korisnicima da izaberu marker kategoriju?

en: Allow your visitors to get directions to your markers with our Pro version!
sr_RS: Dozvolite svojim posetiocima da dobiju upute do vaših markera !

en: Allow your visitors to get directions to your markers!
sr_RS: Dozvolite svojim posetiocima da dobiju upute do vaših markera !

en: Always exclude Google Maps API on pages:
sr_RS: WP Google Maps

en: Always include Google Maps API on pages:
sr_RS: WP Google Maps

en: Always on top in Marker Listings
sr_RS: Marker Listing postavke

en: Amazing Support
sr_RS:  Forum za podršku

en: An Unexpected HTTP Error occurred during the API request.</p> <p><a href="?" onclick="document.location.reload(); return false;">Try again</a>
sr_RS: Neočekivana HTTP greška je nastala prilikom API zahteva .</p> <p><a href="?" onclick="document.location.reload(); vrati pogrešno;">Pokušati opet</a>

en: An unknown error occurred
sr_RS: Nepoznata greška se pojavila

en: Animate Separation
sr_RS: Animacija

en: Animation
sr_RS: Animacija

en: Animation Duration
sr_RS: Animacija

en: Apple Maps
sr_RS: Sačuvati mapu

en: Approve this marker
sr_RS: Obriši ovaj marker

en: Are you sure you want to delete the category
sr_RS: Da li ste sigurni da želite da obrišete kategoriju

en: Are you sure you want to delete the map
sr_RS: Da li ste sigurni da želite da obrišete mapu

en: Are you sure you want to delete these maps?
sr_RS: Da li ste sigurni da želite da obrišete mapu

en: Are you sure you want to delete this data?
sr_RS: Da li ste sigurni da želite da obrišete mapu

en: Are you sure you want to delete this map?
sr_RS: Da li ste sigurni da želite da obrišete mapu

en: Are you sure you want to delete this marker:
sr_RS: Da li ste sigurni da želite da obrišete obaj marker:

en: Are you sure you want to overwrite the existing theme data?
sr_RS: Da li ste sigurni da želite da obrišete mapu

en: Are you sure you wish to delete this file?
sr_RS: Da li ste sigurni da želite da obrišete obaj marker:

en: Are you sure you wish to delete this scheduled import?
sr_RS: Da li ste sigurni da želite da obrišete mapu

en: Ascending
sr_RS: Uzlazni

en: Assigned Category
sr_RS: Pridodati

en: Assigned Map
sr_RS: Pridodati

en: Assigned to
sr_RS: Pridodati

en: Attribution
sr_RS: Animacija

en: Automatically approve visitor generated markers
sr_RS: Omogućiti Visitor Generated Markers?

en: Avoid Highways
sr_RS: Izbegni autoputeve

en: Avoid Tolls
sr_RS: Avoid putarine

en: Backdrop Filter
sr_RS: Marker Listing postavke

en: Backup deleted
sr_RS: Obrisati

en: Basic List
sr_RS:  ID tabela fuzije

en: Basic Marker Listings
sr_RS: Marker Listing postavke

en: Basic Only
sr_RS:  ID tabela fuzije

en: Basic Table
sr_RS:  ID tabela fuzije

en: Basic table
sr_RS:  ID tabela fuzije

en: Below Map
sr_RS: Sačuvati mapu

en: Beta Settings
sr_RS: Mapa postavki

en: Bicycle Layer
sr_RS: Omogućiti sloj sa biciklom?

en: Bicycling
sr_RS: Vožnja biciklom

en: Border Radius
sr_RS: Radius

en: Bottom Center
sr_RS: Centar

en: Bounce
sr_RS: Poskakanje

en: Bounds
sr_RS: Poskakanje

en: Build amazing maps through a simple interface and powerful functionality along with world class support.
sr_RS: Amazing maps. Simple interface. Powerful functionality. World Class Support.

en: Bulk Delete
sr_RS: Obrisati

en: Bulk Edit
sr_RS: Edit

en: Bulk Marker Editor
sr_RS: Kategorija markera

en: CSV Data
sr_RS: Ime mape

en: CSV import failed
sr_RS: CSV import nije uspeo

en: Carousel Listings
sr_RS: Sačuvati lokaciju markera

en: Carousel Marker Listing
sr_RS: Sačuvati lokaciju markera

en: Carousel options
sr_RS: Sačuvati postavke

en: Categories
sr_RS: Kategorije

en: Categorize markers
sr_RS: Marker kategorije

en: Category
sr_RS: Kategorija

en: Category Filter
sr_RS: Marker kategorije

en: Category Filter Placement
sr_RS: Dokumentacija lokatora skladištanja

en: Category Image:
sr_RS: Ime kategorije

en: Category Legends
sr_RS: Ime kategorije

en: Category Marker
sr_RS: Marker kategorije

en: Category Name
sr_RS: Ime kategorije

en: Category Priority
sr_RS: Marker kategorije

en: Category Source
sr_RS: Marker kategorije

en: Center
sr_RS: Centar

en: Checkout Map
sr_RS: Kreirati mapu

en: Checkout Placement
sr_RS: Dokumentacija lokatora skladištanja

en: Circle Editor
sr_RS: Edit

en: Circular Infowindow
sr_RS: Open Marker InfoWindows by

en: Click
sr_RS: Klik

en: Close Window
sr_RS: Open Marker InfoWindows by

en: Company Name
sr_RS: Ime kategorije

en: Copy this into your post or page to display the map
sr_RS: kopirajte ovo na vaš post ili stranicu da biste prikazali mapu

en: Create
sr_RS: Kreirati mapu

en: Create Backup
sr_RS: Kreirati mapu

en: Create Category
sr_RS: Kategorija markera

en: Create Map
sr_RS: Kreirati mapu

en: Create a marker
sr_RS: Napraviti marker kategorije

en: Create as many maps as you like.
sr_RS: Napraviti marker kategorije

en: Create as many markers as you like
sr_RS: Napraviti marker kategorije

en: Create as many markers as you like!
sr_RS: Napraviti marker kategorije

en: Create custom layouts with separated components
sr_RS: Napravite custom rute koriseći polylines

en: Create custom markers with detailed info windows
sr_RS: Napravite custom rute koriseći polylines

en: Create custom routes or outlines using polylines
sr_RS: Napravite custom rute koriseći polylines

en: Create map
sr_RS: Kreirati mapu

en: Create maps that you'll love!
sr_RS: Napraviti marker kategorije

en: Create marker categories
sr_RS: Napraviti marker kategorije

en: Create new marker icons in minutes!
sr_RS: Napraviti marker kategorije

en: Create or upload custom marker icons for your markers!
sr_RS: Dodati custom markere vašoj  mapi!

en: Create or upload custom marker icons with our Pro version!
sr_RS: Napravite custom rute koriseći polylines

en: Create service areas or coverage maps with polygons
sr_RS: Kreirajte oblasti usluga ili pokrivenost mape sa polygona

en: Create unlimited maps
sr_RS: Mape bez ograničenja

en: Create unlimited maps and markers!
sr_RS: Mape bez ograničenja

en: Create unlimited maps with our Pro version
sr_RS: Mape bez ograničenja

en: Create your Map
sr_RS: Kreirati mapu

en: Creating a Google Maps API Key
sr_RS: WP Google Maps

en: Creating circles
sr_RS: Kreirati mapu

en: Creating heatmaps
sr_RS: Kreirati mapu

en: Creating markers
sr_RS: Napraviti marker kategorije

en: Creating overlays
sr_RS: Kreirati mapu

en: Creating polygons
sr_RS: Edituj Polygon

en: Creating polylines
sr_RS: Polylines

en: Creating rectangles
sr_RS: Dodati marker

en: Creating your first map
sr_RS: Kreirati mapu

en: Custom CSS
sr_RS: Custom Marker

en: Custom Fields
sr_RS: Custom Marker

en: Custom Image
sr_RS: Custom Marker

en: Custom JS
sr_RS: Custom Marker

en: Custom Map Tiles
sr_RS: Custom Marker

en: Custom Scripts
sr_RS: Custom Marker

en: Data Type
sr_RS: Tip

en: DataTable Options
sr_RS: sakriti opcije

en: DataTables
sr_RS: sakriti opcije

en: Database
sr_RS: Sačuvati kategoriju

en: Default 'From' address
sr_RS: Default 'za' adresu

en: Default 'To' Address:
sr_RS: Default 'za' adresu

en: Default 'To' address
sr_RS: Default 'za' adresu

en: Default Image Height
sr_RS: Default visina slike

en: Default Image Width
sr_RS: Default širina slike

en: Default Marker Image
sr_RS: Default Marker slika

en: Default Notice
sr_RS: Default 'za' adresu

en: Default address
sr_RS: Default 'za' adresu

en: Default radius
sr_RS: Default 'za' adresu

en: Defaults
sr_RS: Default 'za' adresu

en: Delete
sr_RS: Obrisati

en: Delete Category
sr_RS: Obrisati kategoriju

en: Delete Marker
sr_RS: Obrisati marker

en: Delete this circle
sr_RS: Obriši ovaj marker

en: Delete this feature
sr_RS: Obriši ovaj marker

en: Delete this marker
sr_RS: Obriši ovaj marker

en: Delete this polygon
sr_RS: Obrisati polygon

en: Delete this polyline
sr_RS: Obrisati ovaj polyline

en: Delete this rectangle
sr_RS: Obriši ovaj marker

en: Delete your Category
sr_RS: Obrisati kategoriju

en: Delete your map
sr_RS: Obrišie vašu mapu

en: Descending
sr_RS: Silazni

en: Description
sr_RS: Opis

en: Destination Icon
sr_RS: Širina kvadrata sa uputama

en: Destination Icon Picker
sr_RS: Širina kvadrata sa uputama

en: Device Settings
sr_RS: Sačuvati postavke

en: Directions
sr_RS: Upute

en: Directions Box Open by Default?
sr_RS: Kvadrat sa uputama otvoriti po defaultu?

en: Directions Box Style
sr_RS: Širina kvadrata sa uputama

en: Directions Box Width
sr_RS: Širina kvadrata sa uputama

en: Directions behaviour
sr_RS: Upute

en: Directions route color
sr_RS: Upute

en: Directions route opacity
sr_RS: Širina kvadrata sa uputama

en: Directions route weight
sr_RS: Širina kvadrata sa uputama

en: Directions:
sr_RS: Upute

en: Disable Full Screen Control
sr_RS: Onemogući  Pan kontrole

en: Disable InfoWindows
sr_RS: InfoWindow postavke

en: Disable Map Type Controls
sr_RS: Onemogući  tip kontrole mape

en: Disable Mouse Double Click Zooming
sr_RS: Onemogući zoom-iranje duplim klikom mišem

en: Disable Mouse Dragging
sr_RS: Onemogući  povlačenjem mišem

en: Disable Mouse Wheel Zoom
sr_RS: Onemogući   Wheel Zoom mišem

en: Disable Pan Controls
sr_RS: Onemogući  Pan kontrole

en: Disable Polygon InfoWindows
sr_RS: InfoWindow postavke

en: Disable Shape InfoWindows
sr_RS: InfoWindow postavke

en: Disable StreetView
sr_RS: Onemogući pregled ulica

en: Disable Tilt Controls
sr_RS: Onemogući  Pan kontrole

en: Disable Zoom Controls
sr_RS: Onemogući kontrolu zoom-a

en: Disable Zoom On Listing Click
sr_RS: Onemogući kontrolu zoom-a

en: Disabled
sr_RS:  ID tabela fuzije

en: Display directions on the page
sr_RS: Širina kvadrata sa uputama

en: Display titles, descriptions, images, videos and categories.
sr_RS: Dodati custom ikone, naslove, opise, pictures i linkove za markere sa

en: Do not Enqueue Owl Theme
sr_RS: Nemojte da koristite TimThumb

en: Do you want a marker listing?
sr_RS: Marker Listing postavke

en: Documentation
sr_RS: Dokumentacija lokatora skladištanja

en: Documentation:
sr_RS: Dokumentacija lokatora skladištanja

en: Download ALL map data to a CSV file
sr_RS: Downloaduj sve podatke markera u CSV fajlu

en: Download ALL marker data to a CSV file
sr_RS: Downloaduj sve podatke markera u CSV fajlu

en: Download ALL polygon data to a CSV file
sr_RS: Downloaduj sve podatke markera u CSV fajlu

en: Download ALL polyline data to a CSV file
sr_RS: Downloaduj sve podatke markera u CSV fajlu

en: Download CSV
sr_RS: Downloadovati ovo kao CSV fajl

en: Draw Polylines
sr_RS: Polylines

en: Driving
sr_RS: Vožnja

en: Drop
sr_RS: Padanje

en: Edit Category
sr_RS: Kategorija

en: Edit Circle
sr_RS: Dodati marker

en: Edit Heatmaps
sr_RS: Dodati novu kategoriju

en: Edit Marker
sr_RS: Sortirajte sve markere

en: Edit Marker Location
sr_RS: Edituj Marker lokaciju

en: Edit Polygon
sr_RS: Edituj Polygon

en: Edit Polyline
sr_RS: Edituj Polyline

en: Edit Rectangle
sr_RS: Dodati marker

en: Edit a Marker Category
sr_RS: Dodati marker kategorije

en: Edit existing Markers
sr_RS: Edituj ovaj marker

en: Edit existing Polygons
sr_RS: Edituj Polygon

en: Edit existing Polylines
sr_RS: Edituj Polyline

en: Edit existing Rectangles
sr_RS: Dodati marker

en: Edit this marker
sr_RS: Edituj ovaj marker

en: Edit this marker location
sr_RS: Edituj Marker lokaciju

en: Editing circles
sr_RS: Dodati marker

en: Editing labels
sr_RS: Edituj ovaj marker

en: Editing markers
sr_RS: Edituj ovaj marker

en: Editing overlays
sr_RS: Edituj Polygon

en: Editing polygons
sr_RS: Edituj Polygon

en: Editing polylines
sr_RS: Edituj Polyline

en: Editing rectangles
sr_RS: Dodati marker

en: Editor
sr_RS: Edit

en: Email Address
sr_RS: Adresa

en: Enable
sr_RS: Omogućiti sloj sa biciklom?

en: Enable Advanced Options
sr_RS: Enable Advanced Styling

en: Enable Broadcasting
sr_RS: Omogući uputstva?

en: Enable Category Legends
sr_RS: Sačuvati kategoriju

en: Enable Checkout Map
sr_RS: Sačuvati kategoriju

en: Enable Clustering
sr_RS: Marker Listing postavke

en: Enable Directions
sr_RS: Omogući uputstva?

en: Enable Directions?
sr_RS: Omogući uputstva?

en: Enable Dynamic SQL Refactors
sr_RS: Omogući uputstva?

en: Enable Hover State
sr_RS: Omogućiti lokator skladištanja

en: Enable Layers
sr_RS: Omogućiti sloj sa biciklom?

en: Enable Marker Listing with the <a href="https://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&amp;utm_medium=link&amp;utm_campaign=marker_listing"target="_BLANK">Pro version for only $39.99 once off</a>. Support and updates included forever.
sr_RS: Nabavite ostatak naprednih karakteristika sa Pro verzijom<a href="http://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&utm_medium=link&utm_campaign=advanced">$39.99 once off</a>. Podrška i updateovi su uključeni zauvek

en: Enable Marker Listing with the <a href="https://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&amp;utm_medium=link&amp;utm_campaign=marker_listing-atlas-novus" target="_BLANK">Pro version for only $39.99 once off</a>. Support and updates included forever.
sr_RS: Nabavite ostatak naprednih karakteristika sa Pro verzijom<a href="http://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&utm_medium=link&utm_campaign=advanced">$39.99 once off</a>. Podrška i updateovi su uključeni zauvek

en: Enable Marker Listing with the <a href="https://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&amp;utm_medium=link&amp;utm_campaign=marker_listing-datatables-atlas-novus" target="_BLANK">Pro version for only $39.99 once off</a>. Support and updates included forever.
sr_RS: Nabavite ostatak naprednih karakteristika sa Pro verzijom<a href="http://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&utm_medium=link&utm_campaign=advanced">$39.99 once off</a>. Podrška i updateovi su uključeni zauvek

en: Enable Marker Ratings
sr_RS: Sačuvati lokaciju markera

en: Enable Mass Marker Support
sr_RS: Omogućiti Mass Marker podršku

en: Enable Polygon Labels
sr_RS: Omogućiti sloj sa biciklom?

en: Enable Separation
sr_RS: Omogući uputstva?

en: Enable Shape Labels
sr_RS: Omogućiti sloj sa biciklom?

en: Enable Store Locator
sr_RS: Omogućiti lokator skladištanja

en: Enable Visitor Generated Markers?
sr_RS: Omogućiti Visitor Generated Markers?

en: Enable category legends with our <a href="https://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&amp;utm_medium=link&amp;utm_campaign=category-legends-atlas-novus">Pro add-on</a>
sr_RS: Nabavite ostatak naprednih karakteristika sa Pro verzijom<a href="http://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&utm_medium=link&utm_campaign=advanced">$39.99 once off</a>. Podrška i updateovi su uključeni zauvek

en: Enable custom marker icons with our <a href="https://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&amp;utm_medium=link&amp;utm_campaign=advanced">Pro add-on</a>
sr_RS: Nabavite ostatak naprednih karakteristika sa Pro verzijom<a href="http://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&utm_medium=link&utm_campaign=advanced">$39.99 once off</a>. Podrška i updateovi su uključeni zauvek

en: Enable custom marker icons with our <a href="https://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&amp;utm_medium=link&amp;utm_campaign=advanced-markers-atlas-novus">Pro add-on</a>
sr_RS: Nabavite ostatak naprednih karakteristika sa Pro verzijom<a href="http://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&utm_medium=link&utm_campaign=advanced">$39.99 once off</a>. Podrška i updateovi su uključeni zauvek

en: Enable custom styling options with our <a href="https://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&amp;utm_medium=link&amp;utm_campaign=store-locator">Pro add-on</a>
sr_RS: Nabavite ostatak naprednih karakteristika sa Pro verzijom<a href="http://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&utm_medium=link&utm_campaign=advanced">$39.99 once off</a>. Podrška i updateovi su uključeni zauvek

en: Enable custom styling options with our <a href="https://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&amp;utm_medium=link&amp;utm_campaign=store-locator-position-atlas-novus">Pro add-on</a>
sr_RS: Nabavite ostatak naprednih karakteristika sa Pro verzijom<a href="http://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&utm_medium=link&utm_campaign=advanced">$39.99 once off</a>. Podrška i updateovi su uključeni zauvek

en: Enable field filtering
sr_RS: Omogući uputstva?

en: Enable intelligent, automatic search area with our <a href="https://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&amp;utm_medium=link&amp;utm_campaign=store-locator">Pro add-on</a>
sr_RS: Nabavite ostatak naprednih karakteristika sa Pro verzijom<a href="http://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&utm_medium=link&utm_campaign=advanced">$39.99 once off</a>. Podrška i updateovi su uključeni zauvek

en: Enable intelligent, automatic search area with our <a href="https://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&amp;utm_medium=link&amp;utm_campaign=store-locator-radius-atlas-novus">Pro add-on</a>
sr_RS: Nabavite ostatak naprednih karakteristika sa Pro verzijom<a href="http://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&utm_medium=link&utm_campaign=advanced">$39.99 once off</a>. Podrška i updateovi su uključeni zauvek

en: Enable navigation
sr_RS: Omogući uputstva?

en: Enable pagination
sr_RS: Omogući uputstva?

en: Enable search by category with our <a href="https://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&amp;utm_medium=link&amp;utm_campaign=store-locator">Pro add-on</a>
sr_RS: Nabavite ostatak naprednih karakteristika sa Pro verzijom<a href="http://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&utm_medium=link&utm_campaign=advanced">$39.99 once off</a>. Podrška i updateovi su uključeni zauvek

en: Enable search by category with our <a href="https://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&amp;utm_medium=link&amp;utm_campaign=store-locator-categories-atlas-novus">Pro add-on</a>
sr_RS: Nabavite ostatak naprednih karakteristika sa Pro verzijom<a href="http://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&utm_medium=link&utm_campaign=advanced">$39.99 once off</a>. Podrška i updateovi su uključeni zauvek

en: Enable street view features with our <a href="https://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&amp;utm_medium=link&amp;utm_campaign=streetview-atlas-novus">Pro add-on</a>
sr_RS: Nabavite ostatak naprednih karakteristika sa Pro verzijom<a href="http://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&utm_medium=link&utm_campaign=advanced">$39.99 once off</a>. Podrška i updateovi su uključeni zauvek

en: Enable this feature with WP Go Maps - Pro add-on
sr_RS: Novo za WP Google Maps?

en: Enable title search
sr_RS: Omogućiti sloj sa biciklom?

en: Enable user geolocation features with our <a href="https://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&amp;utm_medium=link&amp;utm_campaign=advanced">Pro add-on</a>
sr_RS: Nabavite ostatak naprednih karakteristika sa Pro verzijom<a href="http://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&utm_medium=link&utm_campaign=advanced">$39.99 once off</a>. Podrška i updateovi su uključeni zauvek

en: Enable user geolocation features with our <a href="https://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&amp;utm_medium=link&amp;utm_campaign=general-user-loc-atlas-novus">Pro add-on</a>
sr_RS: Nabavite ostatak naprednih karakteristika sa Pro verzijom<a href="http://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&utm_medium=link&utm_campaign=advanced">$39.99 once off</a>. Podrška i updateovi su uključeni zauvek

en: Enable user geolocation features with our <a href="https://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&amp;utm_medium=link&amp;utm_campaign=store-locator">Pro add-on</a>
sr_RS: Nabavite ostatak naprednih karakteristika sa Pro verzijom<a href="http://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&utm_medium=link&utm_campaign=advanced">$39.99 once off</a>. Podrška i updateovi su uključeni zauvek

en: Enable user geolocation features with our <a href="https://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&amp;utm_medium=link&amp;utm_campaign=store-locator-user-loc-atlas-novus">Pro add-on</a>
sr_RS: Nabavite ostatak naprednih karakteristika sa Pro verzijom<a href="http://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&utm_medium=link&utm_campaign=advanced">$39.99 once off</a>. Podrška i updateovi su uključeni zauvek

en: Enter Address
sr_RS: Adresa

en: Enter a location
sr_RS: Koristi moju lokaciju

en: Enter a title
sr_RS: Adresa

en: Enter an address
sr_RS: Adresa

en: Enter your email address
sr_RS: Adresa

en: Enter your physical address
sr_RS: Adresa

en: Everyone
sr_RS: Svi

en: Example range settings:
sr_RS: Sačuvati postavke

en: Example step settings:
sr_RS: Sačuvati stil postavki

en: Example: Showing entries
sr_RS: Sačuvati postavke

en: Experiencing problems with the plugin?
sr_RS: Imate problema sa pluginom?

en: Export
sr_RS:  Forum za podršku

en: Export Data
sr_RS: Ime mape

en: Failed to get address
sr_RS: Sakriti kolonu adrese

en: Fetching directions...
sr_RS: Uhvatiti uputstva...

en: Fields
sr_RS: Custom Marker

en: Filter
sr_RS: Filter od

en: Filter Type
sr_RS: Filter od

en: Filter by
sr_RS: Filter od

en: Filter by Category
sr_RS: Filter po kategoriji

en: Filter by category displayed as
sr_RS: Filter po kategoriji prikazan

en: Filtering
sr_RS: Marker Listing postavke

en: Find Addresses
sr_RS: Adresa

en: Focused Marker
sr_RS: Vaši markeri

en: For
sr_RS: Za

en: Force Google Maps mobile app
sr_RS: WP Google Maps

en: Friend recommendation
sr_RS: Preporuka prijatelju

en: From
sr_RS: Od

en: From Address
sr_RS: Adresa

en: GPX Data
sr_RS: Ime mape

en: Gallery Image Size
sr_RS: Ime kategorije

en: General
sr_RS: Opšte mape postavki

en: General Complicance
sr_RS: Opšte mape postavki

en: General Map Settings
sr_RS: Opšte mape postavki

en: General Settings
sr_RS: Opšte mape postavki

en: Geocode
sr_RS: Skraćeni kod

en: Geocode was not successful for the following reason:
sr_RS: Geocode was not successful for the following reason

en: Get Directions
sr_RS: Upute do

en: Get Pro Version
sr_RS: Pro verzija

en: Get an API Key
sr_RS: WP Google Maps

en: Get directions
sr_RS: Nabaviti uputstva

en: Get directions to
sr_RS: Nabavi upute za

en: Get directions to any of your markers!
sr_RS: Dodati detaljne informacije vašim markerima!

en: Get in touch
sr_RS: Nabavi upute za

en: Get the Pro add-on
sr_RS: sa Pro verzijom

en: Get the Pro add-on to enable this feature
sr_RS: sa Pro verzijom

en: Getting your current location address...
sr_RS: Nabavljanje vaše trenutne adrese lokacije...

en: Global Settings
sr_RS: Opšte mape postavki

en: Go
sr_RS: Kreni

en: Google
sr_RS: WP Google Maps

en: Google Maps
sr_RS: WP Google Maps

en: Google Maps API Key (required)
sr_RS: WP Google Maps

en: Google or other search engine
sr_RS: Google ili drugi pretraživači

en: Head over to the marker list
sr_RS: Sakriti polje adrese

en: Header 1 should be 'id', not
sr_RS: Header 1 bi trebao da bude 'id', ne

en: Header 10 should be 'anim', not
sr_RS: Header 10 bi trebao da bude 'anim', ne

en: Header 11 should be 'title', not
sr_RS: Header 11 bi trebao da bude 'naslov', ne

en: Header 12 should be 'infoopen', not
sr_RS: Header 12 bi trebao da bude 'infoopen', ne

en: Header 13 should be 'category', not
sr_RS: Header 13 bi trebao da bude 'kategorija', ne

en: Header 14 should be 'approved', not
sr_RS: Header 1 bi trebao da bude 'id', ne

en: Header 15 should be 'retina', not
sr_RS: Header 1 bi trebao da bude 'id', ne

en: Header 2 should be 'map_id', not
sr_RS: Header 2 bi trebao da bude 'map_id', ne

en: Header 3 should be 'address', not
sr_RS: Header 3 bi trebao da bude 'adresa', ne

en: Header 4 should be 'description', not
sr_RS: Header 4 bi trebao da bude 'opis', ne

en: Header 5 should be 'pic', not
sr_RS: Header 5 bi trebao da bude 'slika', ne

en: Header 6 should be 'link', not
sr_RS: Header 6 bi trebao da bude 'link', ne

en: Header 7 should be 'icon', not
sr_RS: Header 7 bi trebao da bude 'ikona', ne

en: Header 8 should be 'lat', not
sr_RS: Header 8 bi trebao da bude 'lat', ne

en: Header 9 should be 'lng', not
sr_RS: Header 9 bi trebao da bude 'lng', ne

en: Heading
sr_RS: Uzlazni

en: Heatmap Datasets
sr_RS: Sačuvati kategoriju

en: Heatmap Editor
sr_RS: Sačuvati kategoriju

en: Height
sr_RS: Visina

en: Height (px)
sr_RS: Visina

en: Help
sr_RS: Pomozite mi!

en: Help me!
sr_RS: Pomozite mi!

en: Here's a list of the markers on your map
sr_RS: Dodati custom markere vašoj  mapi!

en: Hide the Address
sr_RS: Sakriti kolonu adrese

en: Hide the Address column
sr_RS: Sakriti kolonu adrese

en: Hide the Category column
sr_RS: Sakriti kategoriju kolone

en: Hide the Description
sr_RS: Sakriti opis kolone

en: Hide the Description column
sr_RS: Sakriti opis kolone

en: Hide the Directions Link
sr_RS: Sakriti opis kolone

en: Hide the Icon column
sr_RS: Sakriti kolonu ikone

en: Hide the Image
sr_RS: Sakriti kolonu ikone

en: Hide the Link column
sr_RS: Sakriti kolonu ikone

en: Hide the Marker Icon
sr_RS: Sakriti kategoriju kolone

en: Hide the Marker Link
sr_RS: Sakriti polje adrese

en: Hide the Title
sr_RS: Sakriti naslov kolone

en: Hide the Title column
sr_RS: Sakriti naslov kolone

en: Hide the address (true|false)
sr_RS: Sakriti polje adrese

en: Hide the address field
sr_RS: Sakriti polje adrese

en: Hide the category (true|false)
sr_RS: Sakriti kategoriju kolone

en: Hide the category field
sr_RS: Sakriti kategoriju kolone

en: Hide the description (true|false)
sr_RS: Sakriti opis kolone

en: Hide the description field
sr_RS: Sakriti opis kolone

en: Hide the gallery/image field
sr_RS: Sakriti polje adrese

en: Hide the links (true|false)
sr_RS: Sakriti naslov kolone

en: Hide the marker fields
sr_RS: Sakriti polje adrese

en: Hide the title (true|false)
sr_RS: Sakriti naslov kolone

en: Hide the title field
sr_RS: Sakriti naslov kolone

en: How did you find out about us?
sr_RS: Kako ste saznali za nas?

en: Hybrid
sr_RS: Hibrid

en: Icon
sr_RS: Iconuj

en: Icons
sr_RS: Iconuj

en: If you're a tech-savvy individual, you may skip this step.
sr_RS: pre nego što počnete . Ako ste tech-savvy pojedinac , možete da preskočite ovaj korak .

en: Image
sr_RS: Slika

en: Image and Carousel options
sr_RS: Sačuvati postavke

en: Import
sr_RS:  Forum za podršku

en: Import Airtables
sr_RS: Ime mape

en: Import CSV
sr_RS:  Forum za podršku

en: Import Data
sr_RS: Ime mape

en: Import GeoJSON
sr_RS:  Forum za podršku

en: Import Log
sr_RS:  Forum za podršku

en: Import Settings
sr_RS: Mapa postavki

en: Import URL
sr_RS:  Forum za podršku

en: Important Note
sr_RS: Ime mape

en: Info Window
sr_RS: InfoWindow postavke

en: Info Windows
sr_RS: InfoWindow postavke

en: InfoWindow open by default
sr_RS: InfoWindow otvoren po default

en: InfoWindows
sr_RS: InfoWindow postavke

en: Infowindow
sr_RS: InfoWindow postavke

en: Infowindow Colors
sr_RS: InfoWindow postavke

en: Infowindow Style
sr_RS: InfoWindow postavke

en: Inherit Global Setting
sr_RS: Opšte mape postavki

en: Initial Category
sr_RS: Sačuvati kategoriju

en: Insert Map
sr_RS: Kreirati mapu

en: Integration
sr_RS: Opšte mape postavki

en: Integration Tools
sr_RS: Opšte mape postavki

en: Integrations
sr_RS: Opšte mape postavki

en: Intelligent
sr_RS: Satelit

en: KML Data
sr_RS: Ime mape

en: Kilometers
sr_RS: Kilometrima

en: Label Editor
sr_RS: Edit

en: Last Run
sr_RS: Poslednje

en: Latitude
sr_RS: Marker širine

en: Layer
sr_RS: Omogućiti sloj sa biciklom?

en: Left
sr_RS: Levo

en: Left Center
sr_RS: Centar

en: Left Top
sr_RS: Levo

en: Let users search for products, branches and stores near them
sr_RS: Neka korisnici traže proizvode , brendove i prodavnica u njima

en: Let's get started
sr_RS: OK! Hajde da počnemo

en: Let's place a marker on our map!
sr_RS: Dodati custom markere vašoj  mapi!

en: Library
sr_RS: Kategorija markera

en: Limited features
sr_RS: Sortirajte sve markere

en: Link URL
sr_RS: URL linka

en: Link text
sr_RS: Tekst sa linkom

en: Linked Maps
sr_RS: Mape sa linkovima

en: Linked maps
sr_RS: Mape sa linkovima

en: Linked to
sr_RS: Poveži sa

en: Live Tracking Settings
sr_RS: Opšte mape postavki

en: Load Google Maps API:
sr_RS: WP Google Maps

en: Location
sr_RS: Moja lokacija

en: Location Placeholder
sr_RS: Marker Listing postavke

en: Longitude
sr_RS: Marker visine

en: Manage Backups
sr_RS: Kreirati mapu

en: Map
sr_RS: Mape

en: Map Alignment
sr_RS: Poravnanje mape

en: Map Data
sr_RS: Ime mape

en: Map Layers
sr_RS: Omogućiti sloj sa biciklom?

en: Map Name
sr_RS: Ime mape

en: Map Options
sr_RS: prikazati opcije

en: Map Settings
sr_RS: Mapa postavki

en: Map data found.
sr_RS: Ime mape

en: Map features
sr_RS: Ime mape

en: Map starts in Street View
sr_RS: Onemogući pregled ulica

en: Map type
sr_RS: Tip mape

en: Map type (Google Maps) (string)
sr_RS: WP Google Map postavke

en: Maps
sr_RS: Mape

en: Mark
sr_RS: Markeri

en: Marker
sr_RS: Markeri

en: Marker Address
sr_RS: Adresa

en: Marker Address (Placeholder)
sr_RS: Adresa

en: Marker Address or GPS Location
sr_RS: Marker adrese ili GPS lokacija

en: Marker Categories
sr_RS: Marker kategorije

en: Marker Category
sr_RS: Kategorija markera

en: Marker Clustering
sr_RS: Marker Listing postavke

en: Marker Clustering - Advanced Settings
sr_RS: Marker Listing postavke

en: Marker Clusters
sr_RS: Marker Listing postavke

en: Marker Data
sr_RS: Edituj Marker lokaciju

en: Marker Data Cleared.
sr_RS: Edituj Marker lokaciju

en: Marker Data Location
sr_RS: Edituj Marker lokaciju

en: Marker Description
sr_RS: Opis markera

en: Marker Editor
sr_RS: Naslov markera

en: Marker Fields
sr_RS: Naslov markera

en: Marker Filtering
sr_RS: Marker Listing postavke

en: Marker Icon
sr_RS: Marker Listing postavke

en: Marker Latitude
sr_RS: Marker širine

en: Marker Library
sr_RS: Kategorija markera

en: Marker Link
sr_RS: Marker Listing postavke

en: Marker Listing
sr_RS: Marker Listing postavke

en: Marker Listing Placement
sr_RS: Marker Listing postavke

en: Marker Listing Settings
sr_RS: Marker Listing postavke

en: Marker Listing Style
sr_RS: Marker Listing postavke

en: Marker Listings
sr_RS: Marker Listing postavke

en: Marker Longitude
sr_RS: Marker visine

en: Marker Ratings
sr_RS: Marker Listing postavke

en: Marker Separation
sr_RS: Opis markera

en: Marker Title
sr_RS: Naslov markera

en: Marker Title (Placeholder)
sr_RS: Marker Listing postavke

en: Marker animation
sr_RS: Marker Listing postavke

en: Marker data XML directory
sr_RS: Kategorija markera

en: Marker data found.
sr_RS: Edituj Marker lokaciju

en: Marker list
sr_RS: Marker Listing postavke

en: Markers
sr_RS: Markeri

en: Marketing
sr_RS: Marker Listing postavke

en: Max InfoWindow Width
sr_RS: Max InfoWindow širina

en: Max upload size
sr_RS: Upload fajla

en: Maximum Group Size
sr_RS: Upload fajla

en: Maximum group size
sr_RS: Upload fajla

en: Meters
sr_RS: Kilometrima

en: Miles
sr_RS: Miljama

en: Miscellaneous
sr_RS: Mapa postavki

en: Miscellaneous Settings
sr_RS: Mapa postavki

en: Missing polygon data
sr_RS: Polygon podaci

en: Missing polyline data
sr_RS: Polyline podaci

en: Modern Infowindow
sr_RS: Open Marker InfoWindows by

en: Modern Plus Infowindow
sr_RS: Open Marker InfoWindows by

en: More Details
sr_RS: Još detalja

en: More details
sr_RS: Još detalja

en: Move Map
sr_RS: Sačuvati mapu

en: My Location
sr_RS: Moja lokacija

en: My Maps
sr_RS: Moje mape

en: Name
sr_RS: Ime mape

en: Near-Vicinity Marker Control Settings
sr_RS: Visitor Marker Input postavke

en: Need help with the plugin?
sr_RS: Imate problema sa pluginom?

en: New
sr_RS: Dodati novo

en: New Category
sr_RS: Dodati novu kategoriju

en: New Imported Category
sr_RS: Dodati novu kategoriju

en: New Imported Image
sr_RS: Obrisati marker

en: New Imported Label
sr_RS: Obrisati marker

en: New Imported Marker
sr_RS: Obrisati marker

en: New Imported Polyline
sr_RS: Dodati novi Polyline

en: New Map
sr_RS: Sačuvati mapu

en: New to WP Go Maps?
sr_RS: Novo za WP Google Maps?

en: New to WP Gos Maps?
sr_RS: Novo za WP Google Maps?

en: Next
sr_RS: Sledeće

en: Night Mode
sr_RS: Desno

en: Nightmode
sr_RS: Desno

en: No
sr_RS: Ne

en: No API keys required
sr_RS: WP Google Maps

en: No Global Setting
sr_RS: Opšte mape postavki

en: No WP Go Maps coordinates found
sr_RS: WP Google Maps za samo

en: No address specified
sr_RS: Sakriti polje adrese

en: No marker listing
sr_RS: Marker Listing postavke

en: None
sr_RS: Ništa

en: OK! Let's start
sr_RS: OK! Hajde da počnemo

en: OR
sr_RS: ili

en: Open Marker InfoWindows on
sr_RS: Open Marker InfoWindows by

en: Open by default
sr_RS: InfoWindow otvoren po default

en: Open links in a new window
sr_RS: Otvorite linkove u novom prozoru

en: Open settings
sr_RS: Ostale postavke

en: OpenLayers
sr_RS: Omogućiti sloj sa biciklom?

en: Options
sr_RS: prikazati opcije

en: Or ask a question on our
sr_RS: Ili postavite pitanje na našem

en: Order markers by
sr_RS: Naručiti markere po

en: Other
sr_RS: Ostalo

en: Other Caching
sr_RS: Ostale postavke

en: Other settings
sr_RS: Ostale postavke

en: Over-ride current jQuery with version 1.11.3 (Tick this box if you are receiving jQuery related errors after updating to WordPress 4.5)
sr_RS: Pre pisivanje jQuery sa 1.8.3 verziju (podebljate ovaj kvadrat ako želite da primate jQuery related greške)

en: Overlay Editor
sr_RS: Edit

en: Parent Category
sr_RS: Kategorija markera

en: Parent Category:
sr_RS: Kategorija markera

en: Pic
sr_RS: Slika

en: Placeholder Marker
sr_RS: Marker kategorije

en: Please Wait...
sr_RS: Objasnite

en: Please create the polyline first.
sr_RS: Obrisati ovaj polyline

en: Please create the rectangle first.
sr_RS: Obriši ovaj marker

en: Please explain
sr_RS: Objasnite

en: Please fill out both the "from" and "to" fields
sr_RS: Popunite oba polja i 'od' i 'za' polja

en: Please select
sr_RS: Objasnite

en: Please tick this box to prove you are human
sr_RS: Obeležite ovaj pravougaonik ako ste čovek

en: Point Labels
sr_RS: Omogućiti sloj sa biciklom?

en: Polygon Data
sr_RS: Polygon podaci

en: Polygon Editor
sr_RS: Polygon podaci

en: Polygon data
sr_RS: Polygon podaci

en: Polygon data found.
sr_RS: Polygon podaci

en: Polygons and Polylines
sr_RS: Polyline podaci

en: Polyline Data
sr_RS: Polyline podaci

en: Polyline Editor
sr_RS: Polyline podaci

en: Polyline data
sr_RS: Polyline podaci

en: Polyline data found.
sr_RS: Polyline podaci

en: Position
sr_RS: Pro izdanje

en: Postal code
sr_RS: Skraćeni kod

en: Presets
sr_RS: Koristi moju lokaciju

en: Prev
sr_RS: Prethodno

en: Preview
sr_RS: Prethodno

en: Print directions
sr_RS: Nabaviti uputstva

en: Pro Edition
sr_RS: Pro izdanje

en: Pro Features
sr_RS: Pro verzija

en: Pro Version
sr_RS: Pro verzija

en: Pro version only
sr_RS: Pro verzija

en: Problems with the plugin? See the troubleshooting manual.
sr_RS: Problemi sa pluginom? Pogledajte troubleshooting uputstvo

en: Radial
sr_RS: Radius

en: Radius (km)
sr_RS: Radius

en: Radius Style
sr_RS: Radius

en: Radius:
sr_RS: Radius

en: Rating
sr_RS: Marker Listing postavke

en: Ratings
sr_RS: Postavke

en: Re-Enable Interactions
sr_RS: Omogući uputstva?

en: Read the documentation
sr_RS: da pregledate našu dokumentaciju

en: Ready to get started?
sr_RS: Sakriti kolonu adrese

en: Rectangle Editor
sr_RS: Prikazati udaljenost u

en: Registered
sr_RS: Registrovani korisnici

en: Registered Users
sr_RS: Registrovani korisnici

en: Remember to save your map!
sr_RS: N zaboravite da sačuvate vašu mapu!

en: Replace existing data with data in file
sr_RS: Zameniti postojeće podatke sa podacima iz fajla

en: Requires WP Go Maps - Gold add-on 5.0.0 or above
sr_RS: Novo za WP Google Maps?

en: Requires WP Go Maps - Pro add-on Version 8
sr_RS: Novo za WP Google Maps?

en: Reset directions
sr_RS: Reset uj uputstva

en: Responsivity Settings
sr_RS: Mapa postavki

en: Retina Icon Width
sr_RS: Širina kvadrata sa uputama

en: Right
sr_RS: Desno

en: Right Center
sr_RS: Centar

en: Right Top
sr_RS: Desno

en: Roadmap
sr_RS: Mapa puta

en: Route Weight
sr_RS: Visina

en: Satellite
sr_RS: Satelit

en: Saturate
sr_RS: Edituj lokaciju

en: Saturation
sr_RS: Edituj lokaciju

en: Save
sr_RS: Sačuvati mapu

en: Save Category
sr_RS: Sačuvati kategoriju

en: Save Changes
sr_RS: Sačuvati postavke

en: Save Circle
sr_RS: Sačuvati mrker

en: Save Fields
sr_RS: Sačuvati mrker

en: Save Heatmap
sr_RS: Sačuvati mapu

en: Save Label
sr_RS: Sačuvati mrker

en: Save Map
sr_RS: Sačuvati mapu

en: Save Marker
sr_RS: Sačuvati mrker

en: Save Marker Location
sr_RS: Sačuvati lokaciju markera

en: Save Overlay
sr_RS: Sačuvati kategoriju

en: Save Polygon
sr_RS: Sačuvaj Polygon

en: Save Polyline
sr_RS: Sačuvaj Polyline

en: Save Rectangle
sr_RS: Sačuvati postavke

en: Save Settings
sr_RS: Sačuvati postavke

en: Save Styling
sr_RS: Sačuvati postavke

en: Save marker
sr_RS: Sačuvati mrker

en: Save rectangle
sr_RS: Sačuvati postavke

en: Saving...
sr_RS: Sačuva se

en: Scheduling Options
sr_RS: Unapredjene opcije

en: Search
sr_RS: Pretraga

en: Search Area
sr_RS: Pretraga

en: Search:
sr_RS: Pretraga

en: See the troubleshooting manual.
sr_RS: Pogledajte troubleshooting uputstvo

en: Select All
sr_RS: Izabrati

en: Select Engine
sr_RS: Izabrati

en: Select File
sr_RS: Izabrati

en: Select None
sr_RS: Izabrati

en: Select Preset
sr_RS: Izabrati

en: Select your map:
sr_RS: Obrišie vašu mapu

en: Selected Engine Features
sr_RS: Izabrati

en: Send us your feedback
sr_RS: Pošaljite nam feedback

en: Settings
sr_RS: Postavke

en: Share Location
sr_RS: Sačuvati lokaciju markera

en: Short code
sr_RS: Skraćeni kod

en: Shortcode
sr_RS: Skraćeni kod

en: Shortcodes
sr_RS: Skraćeni kod

en: Show Polygon
sr_RS: Sačuvaj Polygon

en: Show Polyline
sr_RS: Sačuvaj Polyline

en: Show Rectangle
sr_RS: Prikazati udaljenost u

en: Show User's Location?
sr_RS: Pokazati lokaciju korisnika?

en: Show X items by default
sr_RS: InfoWindow otvoren po default

en: Show distance from location?
sr_RS: Prikazati udaljenost u

en: Show distance from search
sr_RS: Prikazati udaljenost u

en: Show distance in
sr_RS: Prikazati udaljenost u

en: Show distance in:
sr_RS: Prikazati udaljenost u

en: Showing
sr_RS: Sačuvaj Polyline

en: Stagger Animation
sr_RS: Animacija

en: Start Date
sr_RS: Sačuvati kategoriju

en: Start tour
sr_RS: Sačuvati kategoriju

en: Stop Editing
sr_RS: Pro izdanje

en: Store Locator
sr_RS: Lokator skladištanja

en: Store Locator Documentation
sr_RS: Dokumentacija lokatora skladištanja

en: Store Locator Placement
sr_RS: Dokumentacija lokatora skladištanja

en: Store Locator Radii
sr_RS: Lokator skladištanja

en: Store Locator Style
sr_RS: Lokator skladištanja

en: Street View
sr_RS: Onemogući pregled ulica

en: Strip all HTML tags in descriptions and titles
sr_RS: Prikazati sve HTML tagove u opisima i naslovima

en: Style options
sr_RS: sakriti opcije

en: Styling
sr_RS: Vožnja biciklom

en: Styling Settings
sr_RS: Sačuvati postavke

en: Support
sr_RS:  Forum za podršku

en: Support Desk
sr_RS:  Forum za podršku

en: Support Forum
sr_RS:  Forum za podršku

en: Support forum
sr_RS: forumu za podršku

en: Support forum.
sr_RS: forumu za podršku

en: Table Listings
sr_RS: Marker Listing postavke

en: Terrain
sr_RS: Terenski

en: Thank you for joining our newsletter!
sr_RS: Hvala vam na feedbacku!

en: Thank you for updating! WP Go Maps helps you build amazing maps through a simple interface and powerful functionality along with world class support.
sr_RS: Amazing maps. Simple interface. Powerful functionality. World Class Support.

en: The KML/GeoRSS layer will over-ride most of your map settings
sr_RS: KML/GeoRSS sloj će prepisati preko većine vaših postavki mapi

en: The map could not load.
sr_RS: Mapa ne može da se učita.

en: The plugin directory does not have 'write' permissions. Please enable 'write' permissions (755) for
sr_RS: Plugin direktorijum nem 'piši' dozvole. Omogućite  'piši' dozvole (755) za

en: Theme Presets
sr_RS: Koristi moju lokaciju

en: Theme selection
sr_RS: Koristi moju lokaciju

en: There was a problem deleting the category.
sr_RS: Pojavio se problem prilikom brisanja kategorije.

en: There was a problem deleting the marker.
sr_RS: Pojaavio se problem prilikom brisanja markera.

en: There was a problem duplicating the map.
sr_RS: Pojavio se problem prilikom brisanja mape.

en: This is a retina ready marker
sr_RS: Pojaavio se problem prilikom brisanja markera.

en: This is normally caused by a conflict with another plugin or a JavaScript error that is preventing our plugin's Javascript from executing. Please try disable all plugins one by one and see if this problem persists. If it persists, please contact nick@wpgmaps.com for support.
sr_RS: Ovo je obično izazvano sukobom sa drugim pluginom ili JavaScript greškom koja sprečava naš plugin Javascript od izvršenja . Pokušajte da onemogućite sve pluginove jedan po jedan i vidite da li problem i dalje postoji . Ako to potraje, obratite nick@wpgmaps.com za podršku .

en: This will delete all markers.
sr_RS: Pojaavio se problem prilikom brisanja markera.

en: Thumbnail
sr_RS: Thumbnails slike

en: Tip: Use your mouse to change the layout of your map. When you have positioned the map to your desired location, press "Save Map" to keep your settings.
sr_RS: Savet : Koristite miš da promenite izgled vašeg mape. Kada ste pozicionirali mapu do željene lokacije , pritisnite  " Sačuvaj mapu " da sačuvate svoja podešavanja .

en: Tip: Use your mouse to change the location of the marker. Simply click and drag it to your desired location.
sr_RS: Savet : Koristite miš da promenite lokaciju markera . Jednostavno kliknite i prevucite ga na željenu lokaciju .

en: Title
sr_RS: Naslov

en: Title / Description:
sr_RS: Opis

en: To
sr_RS: Za

en: To Address
sr_RS: Adresa

en: To:
sr_RS: Za

en: Top Center
sr_RS: Centar

en: Top Left
sr_RS: Levo

en: Top Right
sr_RS: Desno

en: Traffic Layer
sr_RS: Omogućiti sloj sa saobraćajem?

en: Transport Map
sr_RS: Kreirati mapu

en: Trash
sr_RS: Djubre

en: Troubleshooting
sr_RS: Troubleshooting opcije

en: Troubleshooting Options
sr_RS: Troubleshooting opcije

en: Type
sr_RS: Tip

en: Type the location for your marker
sr_RS: Dodati detaljne informacije vašim markerima!

en: URL
sr_RS: URL slike

en: Unable to import file.
sr_RS: CSV import nije uspeo

en: Unlimited Markers
sr_RS: Sortirajte sve markere

en: Upload
sr_RS: Uploaduj sliku

en: Upload Complete
sr_RS: Upload fajla

en: Upload File
sr_RS: Upload fajla

en: Upload Image
sr_RS: Uploaduj sliku

en: Upload Map CSV File
sr_RS: Uploaduj CSV fajla

en: Upload Marker CSV File
sr_RS: Uploaduj CSV fajla

en: Upload Polygon CSV File
sr_RS: Uploaduj CSV fajla

en: Upload Polyline CSV File
sr_RS: Uploaduj CSV fajla

en: Uploading file
sr_RS: Upload fajla

en: Use Google Maps
sr_RS: WP Google Maps

en: Use Google Maps API:
sr_RS: WP Google Maps

en: Use Icon
sr_RS: Iconuj

en: Use my location
sr_RS: Koristi moju lokaciju

en: Use your mouse to change the starting position of your map. When you have positioned the map to your desired location, press "Save Map" to keep your settings.
sr_RS: Savet : Koristite miš da promenite izgled vašeg mape. Kada ste pozicionirali mapu do željene lokacije , pritisnite  " Sačuvaj mapu " da sačuvate svoja podešavanja .

en: Use your own key
sr_RS: Dodati marker

en: User Location
sr_RS: Koristi moju lokaciju

en: View
sr_RS: Pregled

en: View Documentation
sr_RS: Dokumentacija lokatora skladištanja

en: View Log
sr_RS: Pregled

en: View all documentation.
sr_RS: da pregledate našu dokumentaciju

en: View the demos
sr_RS: da pregledate našu dokumentaciju

en: View the instruction video
sr_RS: Sakriti opis kolone

en: View this link
sr_RS: Pogledajte ovaj link

en: Visit our
sr_RS: Posetite našu

en: Visitor Generated Marker Settings
sr_RS: Visitor Generated Marker postavke

en: Visitor Generated Markers
sr_RS: Omogućiti Visitor Generated Markers?

en: Visitor Generated Markers - Settings
sr_RS: Visitor Generated Markers - postavke

en: Visitor Marker Input Settings
sr_RS: Visitor Marker Input postavke

en: WP Go Maps
sr_RS: WP Google Maps

en: WP Go Maps - Bulk JPEG Upload
sr_RS: WP Google Maps za samo

en: WP Go Maps - Custom Fields
sr_RS: WP Google Maps za samo

en: WP Go Maps - KML Importer
sr_RS: WP Google Maps

en: WP Go Maps Category Filter block
sr_RS: WP Google Maps za samo

en: WP Go Maps Community Forums
sr_RS: WP Google Maps za samo

en: WP Go Maps Directions block
sr_RS: WP Google Map postavke

en: WP Go Maps Documentation
sr_RS: WP Google Map postavke

en: WP Go Maps Documentation Section
sr_RS: WP Google Map postavke

en: WP Go Maps Get in touch
sr_RS: WP Google Map postavke

en: WP Go Maps Marker Listing block
sr_RS: Marker Listing postavke

en: WP Go Maps Privacy Policy
sr_RS: WP Google Maps za samo

en: WP Go Maps Support
sr_RS: WP Google Maps

en: WP Go Maps Support Forum
sr_RS: WP Google Maps

en: WP Go Maps Troubleshooting Section
sr_RS: Troubleshooting opcije

en: WP Go Maps encourages you to make use of the amazing icons at
sr_RS: WP Google Maps vas podstiče da koristite neke od neverovatnih ikona od Nicolas Mollet kolekcije ikona mape

en: WP Go Maps:
sr_RS: WP Google Maps

en: Walking
sr_RS: Hodanje

en: We need you to help us make this plugin better.
sr_RS: Potrebni ste nam da bismo unapredili ovaj plugin..

en: We'll answer your request within 24 hours!
sr_RS: for quick and friendly help. We'll answer your request within 24hours.

en: Weight
sr_RS: Visina

en: Welcome
sr_RS: Dobrodošli

en: Welcome to
sr_RS: Dobrodošli

en: Welcome to Atlas Novus
sr_RS: Dobrodošli

en: What is the link to your site?
sr_RS: Koji termin za pretragu da koristimo?

en: What search term did you use?
sr_RS: Koji termin za pretragu da koristimo?

en: What tile server would you like to use?
sr_RS: Koji termin za pretragu da koristimo?

en: What's new?
sr_RS: Šta je novo?

en: Who can add markers?
sr_RS: Ko može da doda markere?

en: Width
sr_RS: Širina

en: Width (px)
sr_RS: Širina

en: WooCommerce Integration
sr_RS: Opšte mape postavki

en: WordPress.org plugin repository
sr_RS: WordPress.org plugin skladište

en: Would you like to offer directions to users?
sr_RS: Dozvolite svojim posetiocima da dobiju upute do vaših markera !

en: Yes
sr_RS: Da

en: Yes, above
sr_RS: Da, iznad

en: Yes, below
sr_RS: Da, ispod

en: Yes, on the left
sr_RS: Da, na levo

en: Yes, on the right
sr_RS: Da, na desno

en: You can create an API key from the <a href='https://wpgmaps.com/google-maps-developer-console/' target='_BLANK'>Google Developers Console</a>.
sr_RS: Nabavite markere mape <a href='http://mapicons.nicolasmollet.com/' target='_BLANK' title='Great Google Map Markers'>ovde</a>

en: You may want to
sr_RS: Možda ćete želeti

en: Your CSV file has been successfully imported
sr_RS: Vaš CSV je uspešno importovan

en: Your KML file has been successfully imported. View your markers on your
sr_RS: Vaš CSV je uspešno importovan

en: Your map settings can be found here
sr_RS: Vaše postavke su sačuvane.

en: Your marker is pending approval.
sr_RS: Vaš marker lokacije je sačuvan..

en: Your marker location has been saved.
sr_RS: Vaš marker lokacije je sačuvan..

en: Your markers
sr_RS: Vaši markeri

en: Your polygon has been created.
sr_RS: Vaš polygon je stvoren.

en: Your polygon has been saved.
sr_RS: Vaš polygon je sačuvan.

en: Your polyline has been created.
sr_RS: Vaš polyline je stvoren.

en: Your polyline has been saved.
sr_RS: Vaš polyline je sačuvan.

en: Your settings have been saved.
sr_RS: Vaše postavke su sačuvane.

en: ZIP / Address:
sr_RS: ZIP / Adresa

en: Zoom on marker click
sr_RS: Naslov markera

en: all
sr_RS: Sve

en: and we'll act on it as soon as humanly possible.
sr_RS: delaćemo što pre možemo

en: before you get started. If you're a tech-savvy individual, you may skip this step.
sr_RS: pre nego što počnete . Ako ste tech-savvy pojedinac , možete da preskočite ovaj korak .

en: copy this into your post or page to display the map
sr_RS: kopirajte ovo na vaš post ili stranicu da biste prikazali mapu

en: for help on how to do it.
sr_RS: za pomoć kako da to uradite.

en: from searched location
sr_RS: Pokazati lokaciju korisnika?

en: from your location
sr_RS: Moja lokacija

en: here
sr_RS: ovde

en: hide options
sr_RS: sakriti opcije

en: in order for this plugin to work! Please see
sr_RS: da bi ovaj plugin radio! Pogledajte

en: including Pro & Gold add-ons
sr_RS: uključujući Pro &amp; Gold dodaci

en: including Pro add-on
sr_RS: uključujući Pro dodatak

en: map here
sr_RS: ovde

en: new category
sr_RS: Sačuvati kategoriju

en: new map
sr_RS: Mape sa linkovima

en: of WP Go Maps for only
sr_RS: WP Google Maps za samo

en: or ask a question on our
sr_RS: Ili postavite pitanje na našem

en: paste your Google Maps JavaScript API Key here
sr_RS: WP Google Maps

en: review our documentation
sr_RS: da pregledate našu dokumentaciju

en: settings
sr_RS: Postavke

en: show options
sr_RS: prikazati opcije

en: this page
sr_RS: ovu stranicu

en: to your maps with the Pro version for only $39.99 once off. Support and updates included forever.
sr_RS: Nabavite ostatak naprednih karakteristika sa Pro verzijom<a href="http://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&utm_medium=link&utm_campaign=advanced">$39.99 once off</a>. Podrška i updateovi su uključeni zauvek

en: troubleshooting manual
sr_RS: Pogledajte troubleshooting uputstvo

en: with the
sr_RS: sa

en: with the Pro version
sr_RS: sa Pro verzijom

en: with the Pro version for only $39.99 once off. Support and updates included forever.
sr_RS: Nabavite ostatak naprednih karakteristika sa Pro verzijom<a href="http://www.wpgmaps.com/purchase-professional-version/?utm_source=plugin&utm_medium=link&utm_campaign=advanced">$39.99 once off</a>. Podrška i updateovi su uključeni zauvek
